Strangers-RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Strangers-RPG

Добре дошли в Strangers-RPG
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Екип
Времето
Библиотеката Potoche-150x150
Слънцето отново ще изгрее но няма да е толкова топло колкото беше лятото. Като цяло времето тази седмица ще е приятно, ще подухва лек, приятен ветрец. В Неделя ще се заоблачи и в горите ще има кратки превалявания от дъжд.
Часовник
Музика

Latest topics
» Парка с моста
Библиотеката EmptyСря Авг 27, 2014 10:44 am by Оливия

» Къщата на Оливия
Библиотеката EmptyЧет Авг 21, 2014 1:20 pm by Кевин

» Парк "Рath"
Библиотеката EmptyЧет Авг 21, 2014 9:37 am by Кевин

» Дискотека "Night Live"
Библиотеката EmptyЧет Авг 21, 2014 9:25 am by Оливия

» Бар "Strange"
Библиотеката EmptyНед Сеп 11, 2011 2:59 am by Джен Линд

» Къщата на Деймън и Лиса
Библиотеката EmptyНед Сеп 11, 2011 1:49 am by Виктория Нелсън

» Мрачното езеро
Библиотеката EmptyСря Сеп 07, 2011 12:36 am by Петя Дейвис

» Водопада в гората
Библиотеката EmptyВто Сеп 06, 2011 5:53 am by Джен Линд

» Къщата на Джен Линд
Библиотеката EmptyВто Сеп 06, 2011 5:07 am by Джен Линд

Нашите приятели
Библиотеката 3186694B Библиотеката 3429734T Библиотеката 2378429t Библиотеката Wienrpg Библиотеката Ea58ec93058a4818 Библиотеката 3469647F Библиотеката 3540976g Библиотеката Adewc7 Библиотеката 3541731b Библиотеката 3568923w Библиотеката 3793886b

 

 Библиотеката

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Джен Линд
Admin - Demon
Admin - Demon
Джен Линд


Брой мнения : 970
Join date : 25.05.2011

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Библиотеката   Библиотеката EmptyЧет Май 26, 2011 6:55 am

Тук можете да намерите всичко което ви трябва:
Библиотеката Lib4
Върнете се в началото Go down
https://strange.forumgreek.com
Петя Дейвис
Ordinary people
Ordinary people
Петя Дейвис


Брой мнения : 451
Join date : 22.06.2011

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката EmptyНед Авг 14, 2011 5:46 am

Дойдохме в библиотеката. Взех си книга..по заглавието доста интересна. Отворих на съдържанието и. Да интересна е...
- Хайде да останем тук! - казах на Крис и се настаних на стола да чета. Нямаше да му е интересно тук, май..имаше хубави момичета може и да му е интересно като ги зяпа.
Върнете се в началото Go down
Кристиан Дейвис
Vampire
Vampire
Кристиан Дейвис


Брой мнения : 324
Join date : 28.06.2011

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката EmptyНед Авг 14, 2011 5:57 am

Прочетох мислите й, засмях се.
- Мхм, да..права си. - огледах се наоколо, къде ги беше видяла тези хубави момичета..
- Ей, шегувам се. - погледнах към Петя. Взех някаква книга, скучно заглавие, скучно съдържание..скучна библиотека. Седнах на един стол и се загледах през прозореца.
Върнете се в началото Go down
Петя Дейвис
Ordinary people
Ordinary people
Петя Дейвис


Брой мнения : 451
Join date : 22.06.2011

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката EmptyНед Авг 14, 2011 5:59 am

Прочетох книгата бързо. Цели 100 страници за...хм 1 час. На Крис му беше забавно да гледа момичетата.
- Зяпането свърши. - казах му преди да видя, че гледа през прозореца. Взех си една книга за вкъщи. Платих я и с Крис си тръгнахме.
Върнете се в началото Go down
Лиса Евънс
Admin - Vampire
Admin - Vampire
Лиса Евънс


Брой мнения : 216
Join date : 27.05.2011

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката EmptyСъб Авг 27, 2011 3:17 am

След като си тръгнах от къщата на Джен се прибрха у нас.Буквално бях мокра от главата до петите.Влезнах у нас и реших да си придам малко по-приличен вид.Качих се до стаята си и си взех един бърз душ.Доста бърз мога да кажа.Облякох си черни дънки,черни обувки на ток,черна облякох черно кожено яке.Вързах косата си на стегнаха висока конска опашка и взех няколко листа хартиякакто и химикалка.Набутах листовете и химикалката в джоба на дънките.Изпих една чаша студена вода и излезнах навън.Човек ще се чуди защо се "киприх" толкова време щом дъжът пак ще ме облее.Еее не знам.Все пак мислех да отида на обществено място...и исках да изглеждам горе доло добре.Добре,че спиралата и гримът ми бяха водоустойчиви,че иначе и смъртта щеше да ми завиди на външния вид.Вървях с забързана крачка,а от време на време потичвах.Знаех си,че токчетата не бяха много добри за това,но поне бях свикнала на тичам на токчета.Стигнах библиотеката и издърпах голямата дървена врата.Вътре беше малко студено,но...какво да се прави.Навлязох в библиотеката оглеждайки се наоколо.Имаше доста книги.Дали щях да намеря това което ми трябва.Пистъпих напред.
- Мога ли да ви помогна с нещо? - чу се глас зад мен.Едва не подскочих от страх.Обърнах се по посока на гласът и забелязах една жена.Беше на средна възраст леко приведена към земята с гърбица на гърбът.Очите и ме пронизваха като кинжал.
- Аз...ъ...имам домашно..за...демоните.... - излъгах я аз.Тя повдигна вежда и тръгна на някъде.Аз я последвах.Жената спря пред една лавица с много книги която се намираше навътре в библиотеката.Показа ми няколко и отнов отръгна по пътя по който дойдоха.Погледха я как се отдалечава и можех да се закълна,че гърбицата и помръдна.Побиха ме тръпки и опитах да си внуша,че съм си въобразила това.Сегнах на един стол и отворих една от книгите.

***

До V в. пр. Хр. в древногръцките митове и религиозни представи "даймон" е дума за "божество". След IV в. пр. Хр. с думата започват да се означават и по-низши божествени сили.
В различните култури демонът може да бъде дух или по-рядко материално същество със свръхестествени сили и способности. Съвременното понятие за демоните се ражда в западноевропейското късно средновековие във връзка с гоненията срещу обвинените във вещерство. Тази представа има корени в ранно-християнската традиция, която нарича демони „Нечистите духове” - Библията (Евангелие на Матей). Според апокрифната и народната юдео-християнски митологии демоните са ангели, изгонени от небето. През средновековието се е считало, че ако човек продаде душата си на дявола, може да подчинява демоните.

***

Въздъхнах като прочетох този отказ.Нищо не разбрах.Е или поне не много.Разбрах само,че Падналите Ангели са намесени в това.Страхотно.Направо страхотно.Затворих книгата и продърпах друга към себе си.Отворих я.Метнах поглед на съдържанието.Намерих нещо което ми хвана окото.Отоврих на конкретната страница.

***

Демоните са мистични и древни създания.Предполага се,че демоните са стнали такива когато Ангелите паднали на земята.Падналите ангели станали демони,а техните деца били -нефилимите.
В превода на синодалната Библия са наречени исполини. Еврейският превод за нефилим е паднал ангел.

Имате ли идея какво се крие зад тези думи:

Като почнаха човеците да се размножават по лицето на земята и им се раждаха дъщери, Божите синове, като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, вземаха си за жени от всички, които избираха.
И тогава рече Господ: Духът, който съм му дал, не ще владее вечно в човека: в блуждаенето си той е плът, затова дните му ще бъдат 120 години.
В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.

Битие 6:1-4

***

Простенах отново.Търсех нещо за демоните,а не за нефилмите.Тази библиотекарка да не се опитва нарочно да ми губи времето?Избутах книгата настрани и взех следващата.

***

Демоните са два вида.Родени и създадени.Този който е създал демон се говори,че може да го оправлява за собствени цели,но демоните са доста неоравновесени и избухливи.Когато си наумят нещо го правят и може за по-малко от час да убият всички жители на едно малк оградче.Дори човека който ги е създал няма да може да ги спре.Освен ако не ползва заклинанията от гримоара от който е взел и заклинанието за създаване.Демоните също така може да бъдат възкресявани.За тази цел са нужни четири тъмни вещици,но това не гарантиа ,че ше успеят да го контролират.Ако нещата излезнат извън контрол всички са в опасност и никой няма да може да спре демона защото няма да се знае кой го е създал.Има само едно нещо с което може да бъде убит демон.Демонично стъкло.Демоничното стъкло....

***

Следващата страница на книгата липсваше.Ококорих очи.Бях си преписала всичко което ми беше важно,но точно това което ми трябваше да знам за демоничното стъкло го нямаше.Мамка му!Звук от разперване на криле привлече вниманието ми.Обърнах се по посока на шумът и видях двама мъже с колове,а над земята се рееше библиотекарката,а под нея със самодоволна усмивка на лице стоеше мъж.Сега разбрах,че гърбицата на библиотекарката същност са били крилете и.Тя беше сукуба.Изправих се бързо та чак саборих стола.Жената запрати огнена топка към мен и за да я избегна се наложи да "падна" на пода.Мъжът който досега стоеше мирно се приближи до мен.Оказа се върхо мен и бързо ме целуна.Усетих,че взема енергията ми.Инкуб.Мамка му!Но те не можеха да отнемат жизнената енергия на други магически същества,а само на хора.Опитах се да го избутам,но без успех.Накрая той се отдръпна,а аз едва се изправих на крака.Двамта мъже бързо стигнаха до мен и единия ме избута към стената.В ръката ис държете кол който беше насочил към сърцето ми.Знаеха,че съм вампир.Писък се отскубна от устата ми.Замолих се мислено на ледът или по-точно го насторих срещо този тип и след миг той не можеше да се движи.Съперничише на ледена склуптура.Измъкнах се от хватката му и избутах една от етажерките която падна върхо сукубата която вече беше стъпила на пода,инкубът и другия ловец на вампири.Грабнах записките си и последната книга и се затичах към изхода.Шумът от токчетата ми по пода отекваше навсякъде.Чух писъкът на сукубата.Скоро сигорно щеше да се освободи от книжния си капан.Излезнах на улицата и се затичах на някъде.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Empty

Върнете се в началото Go down
 
Библиотеката
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Strangers-RPG :: Градът :: Сградите-
Идете на: